KĀPĒC PIRKT RIEPU KOMPLEKTUS, JA VAR IEGĀDĀTIES VIENU VISSEZONAS?

Ik rudeni arvien uzjundī diskusijas par vissezonas un ziemas riepām. Abām pusēm ir savi argumenti, taču riepu speciālisti vienbalsīgi apliecina, ka vissezonas riepas nav piemērotas mūsu klimatam. Kāpēc?

VISSEZONAS RIEPAS - UNIVERSĀLA IZVĒLE?

 

Atbilde ir pavisam vienkārša: kas der visam – neder nekam. Vissezonas riepām piemīt gan vasaras, gan ziemas riepu īpašības, taču tās nav piemērotas ne vasaras, ne ziemas sezonai. Šī iemesla dēļ tām nav īpaši augsts drošības līmenis un ilgs kalpošanas laiks. Gan vasarā, gan ziemā tās vairāk buksēs un nodils daudz ātrāk. Vissezonas riepas nav pati labākā izvēle arī ekonomijas ziņā īsā kalpošanas laika dēļ. Tomēr, ja stipri turaties pie sava viedokļa izvēlieties cietāka maisījuma vissezonas riepas - tās mazāk nodils vasarā. Tāpat esiet uzmanīgi ziemā - sliktos laikapstākļos izvairieties doties ārpus pilsētas un braukt pa apledojušu slidenu ceļu. Ja vēl par kaut ko šaubāties vai neesat nolēmuši, kura ražotāja riepas vislabāk attaisnos jūsu cerības, sazinieties ar profesionālu padanguprekyba.lt riepu ekspertu. Eksperts draudzīgi ieteiks, kādi svarīgākie kritēriji jāņem vērā, lai iegādātos vispiemērotākās riepas konkrētam auto modelim.

 

TEHNISKĀS PRASĪBAS VISSEZONAS RIEPĀM

 

Ar vissezonas riepām Lietuvā atļauts braukt visu gadu tām automašīnām, kuru masa nepārsniedz 3,5 t. Ekspluatējot riepas ziemā, to protektora dziļumam jābūt vismaz 3 milimetri, bet vasarā – 1,6 mm.

 

ZIEMAS RIEPU PRIEKŠROCĪBAS

 

Vairums Eiropas ražotāju atsakās no vissezonu riepu ražošanas. Jāatzīst, ka augsto tehnoloģiju laikmetā arī ražošana ir visai izmainījusies. Šobrīd ziemas riepas ne tuvu nav salīdzināmas ar tām, kuras tika ražotas pirms dažām desmitgadēm. Mūsdienu ziemas riepas izceļas ar augstiem stabilitātes un drošības rādītājiem, kā arī zemu trokšņa līmeni.
Riepas ar radzēm ir piemērotas apledojušam un/vai ļoti apsnigušam ceļa segumam. Braucot pa šādu segumu ar ražotām riepām bremzēšanas ceļš samazinās līdz 10 metriem (ar ātrumu 50 km/h). Riepas radzes sarežģītos laikapstākļos palīdz manevrēt pagriezienos un samazina avārijas risku. Labas ziņas tiem, kas vēlas ietaupīt: pareizi ekspluatējot radžotu riepu kalpošanas laiks, salīdzinot ar citām riepām, ir vismaz par vienu sezonu garāks. Taču riepas ar radzēm, ja nav ledus vai sniega, bojā asfalta segumu un ir daudz trokšņainākas. Turklāt ražotu riepu bremzēšanas efektivitāte uz slapja seguma, salīdzinājumā ar cietā maisījuma riepā, ir zemāka.
Radžotu riepu alternatīva ir cietā maisījuma riepas. Tās piemērotas slapjam vai ar slapju sniegu klātam ceļa segumam. Šīm riepām raksturīga laba automašīnas vadība un stabilitāte braucot lielā ātrumā, proti, braucot ārpus pilsētas vai pa šoseju. Neskatoties uz šīm priekšrocībām, raizes var sagādāt apledojis ceļš - cietā maisījuma riepas nepietiekami labi saķeras ar apledojušu segumu.