MĪTI, KAS NEGATĪVI IETEKMĒ JAUNU RIEPU IZVĒLI.

Tā kā vairums jaunu riepu meklējumus uzsāk internetā, tajā bieži var atrast gan pārdevēju, gan lietotāju viedokļus, pārliecības un sterotipus - vienvārdsakot – sabiedrībā pastāvošus mītus. Daži no tiek ir tā iesakņojušies, ka tiek pieņemti kā pa pašsaprotami un tas negatīvi ietekmē jaunu riepu iegādi.

1. MĪKSTĀ MAISĪJUMA RIEPAS NODILST ĀTRĀK

 

Nepareizi. Mīkstā maisījuma riepas ir pareizi jāekspluatē. Tās paredzētas Skandināvijas tipa klimatam un tās nekādā gadījumā nav piemērotas braukšanai vasarā. Mīkstā maisījuma riepas ieteicams izmantot braukšanai ziemā nomaļākās vietās. Šī tipa riepas vislabāk savas īpašības atklāj braucot pa sniegainu vai apledojušu ceļa segumu. Tāpat pievērsiet uzmanību - jo mīkstāks riepu maisījums, jo zemākam jābūt ātruma indeksam.

 

2. PĒC PIECIEM GADIEM KOPŠ RIEPU IZGATAVOŠANAS TĀS NAV DERĪGAS EKSPLUATĀCIJAI

 

10 gadi – šādu atskaites punktu visbiežāk piemin riepu eksperti un uzticamu zīmolu riepu pārstāvji. Nav ieteicams braukt ar riepām, kas vecākas par 10 gadiem. Tāpēc pirms iegādājoties jaunas, bet plauktā nostāvējušas riepas, padomājiet, cik sezonas ar tām plānojat braukt. Ja iegādājaties 8 gadus vecas riepas, nebrauciet ar tām vairāk kā divus gadus. Šis ieteikums tiek sniegts tāpēc, ka laika gaitā izmainās riepu sākotnējās īpašības un tās vairs neatbilst augstākajām drošības prasībām.

 

3. IEGĀDĀJOTIES POPULĀRU RAŽOTĀJU RIEPAS PĀRMAKSĀJAM TIKAI PAR NOSAUKUMU

 

Tādu populāru zīmolu kā „Goodyear”, „Dunlop”, „Bridgestone”, „Pirelli”, „Michelin”, „Continental”, „Nokian” riepu cena ir daudz augstāka. Taču uzticību ražotāja vārdam riepas nopelnījušas pamatoti. Visi šie ražotāji izgatavo riepas no augstākās kvalitātes materiāliem izmantojot modernākās tehnoloģijas. Tie nepārtraukti investē inovācijās un meklē jaunas iespējas, kā jūsu braukšanu dažādos apstākļos padarīt ne tikai drošāku, bet arī maksimāli komfortablu. Pateicoties šo riepu ražotāju ambīcijām apvienojumā ar jaunākajām tehnoloģijām, varam izbaudīt komfortablu un drošu braukšanu neatkarīgi no attāluma, ceļa seguma vai laikapstākļiem.

 

4. VISSEZONAS RIEPAS IR LABĀKAIS RISINĀJUMS TIEM, KAS VĒLAS IETAUPĪT

 

Nepareizi. Vissezonas riepas nav ideāli piemērotas braukšanai ne ziemas ne vasaras sezonā, tāpēc tās nolietojas ātrāk, kad sezona sasniedz savu pilnbriedu: ļoti karstā vasarā un aukstā zemā, kad temperatūra ir viszemākā. Turklāt braucot ar vissezonas riepām pa apledojušu vai apsnigušu ceļu, riskējat iekļūt avārijā, ko var izraisīt zaudēta saķere ar ceļu, garš bremzēšanas ceļš un nepietiekama manevrētspēja Tiem, kas patiesi vēlas ietaupīt, iesakām izvēlēties divus riepu komplektus un braukt ar tiem atsevišķās sezonās. Abi riepu komplekti kalpos ilgāk un neprasīs papildu ieguldījumus.
Ja pašam ir grūti izlemt par jaunu riepu iegādi, sazinieties ar padanguprekyba.lt riepu ekspertiem. Viņi ieteiks, kas jāņem vērā, lai jūsu braucieni būtu ne tikai maksimāli droši, bet arī patīkami.