IZVĒLOS RIEPAS – NEPIECIEŠAMA PALĪDZĪBA!

Kad pienāk laiks mainīt riepas, no piedāvājumu dažādības metas raibs gar acīm. Tāpēc vairums klientu ienākot riepu veikalā, skatās nevis uz riepām, bet ar acīm meklē konsultantu. Taču kāpēc tērēt laiku veikalā, ja varat sagatavoties jau iepriekš. Tā jums būs laiks pieņemt lēmumu un nevajadzēs paļauties vien uz konsultanta viedokli vai iegādāties viņa iecienītākā zīmola riepas.
Piedāvājam dažus galvenos kritērijus, pēc kuriem iesakām vadīties, izvēloties jaunas riepas savam auto.

vasaras riepas, diski

riepas, diski, vasaras riepas

LAIKAPSTĀKĻI

 

Lietuvā sezonalitātei ir liela nozīme. Vasarā braukt ir vienkārši, taču vēlā rudenī, ziemā un pavasarī ceļa apstākļi mēdz būt visai sarežģīti. Neļaujiet sevi apmānīt – ziemas riepas, ko tirgo Lietuvā, vairāk paredzētas Skandināvijas tirgum, kur ziema ir ļoti auksta un ceļus visbiežāk klāj ledus. Taču Lietuvā ziemas paliek arvien siltākas un ceļi mēdz būt pakusuši. Tāpēc riepu eksperti iesaka pievērst uzmanību ziemas riepu īpašībām uz slapja seguma. Riepas ar piemērotām īpašībām vislabāk atklājas veicot straujus manevrus vai ekstremālās situācijās. Izvēloties Lietuvas klimatam atbilstošas riepas, samazināsiet risku iekļūt avārijā.

 

ĀTRUMA INDEKSS

 

Ātruma indekss ir maksimālais ieteicamais ātrums, izvēloties attiecīgās riepas. Šo indeksu uz riepām apzīmē ar burtiem, sākot no K - 110 km/h un ar katru angļu valodas alfabēta burtu indekss paaugstinās par 10 km/h. Piemēram, indekss Q apzīmē 160 km/h, nevietā iespraucies H – 210 km/h, V – 240 km/h, savukārt, maksimālais indekss - Y – līdz 300 km/h. Tāpēc izvēloties riepas padomājiet par ikdienas maršrutiem un ņemiet vērā ražotāja ieteikumus.

 

CEĻA ĪPATNĪBAS

 

Ja dzīvojat pilsētā un lielāko daļu laika braucat pa asfaltētu segumu, izvēlieties riepas ar cieto maisījumu. Taču, ja jums patīk doties pie dabas, dzīvojat laukos vai jūsu vaļasprieks ir makšķerēšana un nākas braukt pa neasfaltētiem ceļiem, vairāk piemērotas būs riepas ar mīksto maisījumu.

 

RIEPAS AR RADZĒM

 

Riepas ar radzēm, tuvojoties aukstajai sezonai izraisa ne mazums diskusiju. Taču tie, kam patiesi rūp sava un savu tuvāko drošība, iegādājas tieši riepas ar radzēm. Tās piemērotas Lietuvas ziemām, kurās piesalst arī līdz – 20 grādiem. Vissezonas riepas piemērotas ekspluatācijai tikai līdz -5 grādu temperatūrā. Ja termometra stabiņš noslīd zemāk, paaugstinās avārijas risks. Vissezonas riepas var izvēlēties aktīvi ceļotāji, kas bieži no Lietuvas dodas uz dienvidiem, piemēram, Polijā un Vācijā riepas ar radzēm ir aizliegtas. Tāpat Lietuvā jāatceras, ka riepas ar radzēm atļauts lietot no 1. novembra līdz 10. aprīlim.

 

RIEPU MŪŽS

 

Pievērsiet uzmanību iegādājamo riepu mūžam. Jo riepas vecākas, jo sliktākas. Laika gaitā mainās riepu īpašības. Speciālisti iesaka izmantot riepas ne vecākas par 10 gadiem. Riepu izgatavošanas datums ir jāatkodē. Datumu norāda 4 pēdējie cipari pēc 11 zīmju koda, kurš sākas ar trīs lielajiem burtiem – DOT (Department of transport). Tāpēc esiet vērīgi un nesteidzieties.
Ja tomēr riepu iegāde joprojām sagādā galvassāpes, sazinieties ar mūsu riepu ekspertu. Viņš palīdzēs izvēlēties piemērotākās riepas par pieejamu cenu.